| User | tametiger147 |
| Upload Date | April 23 2023 11:35 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D97 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B660M MORTAR MAX WIFI DDR4 (MS-7D97) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13600KF |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5098 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2607 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2622
376.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2686
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2502
51.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2599
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2624
35.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2587
12.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2609
208.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2604
80.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2625
78.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2601
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2970
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2464
189.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2580
75.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2589
25.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2584
2.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2498
79.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11571 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5331
765.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
14059
84.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10193
208.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13656
314.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14550
197.5 images/sec |
|
|
Clang
|
26593
131.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3453
276.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26097
808.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5917
177.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10941
45.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11651
362.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16777
1.29 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11582
339.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6814
67.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29865
28.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12130
384.1 Kpixels/sec |