| User | utpalb |
| Upload Date | February 02 2025 05:49 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7A40 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B450I GAMING PLUS AC (MS-7A40) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3500 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3916 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3168 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1552 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1724
247.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1599
9.64 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1531
31.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1594
36.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1433
19.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1595
7.86 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1304
104.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1606
49.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
853
25.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2186
9.05 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2173
67.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1515
116.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1457
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1970
19.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1529
1.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1746
55.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5929 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4123
592.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7373
44.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6074
124.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8242
190.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6995
94.9 images/sec |
|
|
Clang
|
7605
37.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1553
124.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8450
261.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3250
97.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8584
35.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8378
260.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6497
499.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6417
188.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5238
52.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8753
8.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7548
239.0 Kpixels/sec |