| User | menghan0122 |
| Upload Date | March 30 2026 11:53 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 13 |
| Model | Asus Zenfone 8 Flip |
| Model ID | asus ASUS_I004D |
| Motherboard | lahaina |
| Governor | schedutil |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3396 revision 0 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.42 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.84 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.12 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | QUALCOMM |
| Platform Name | QUALCOMM Snapdragon(TM) |
| Device Vendor | QUALCOMM |
| Device Name | QUALCOMM Adreno(TM) |
| Compute Units | 3 |
| Maximum Frequency | 1 MHz |
| Device Memory | 3.56 GB |
| OpenCL Score | 4493 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
1888
7.81 images/sec |
|
|
Face Detection
|
1028
3.36 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7102
221.0 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
7638
283.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
6835
297.8 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
855
33.7 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
13886
13.2 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
19430
855.1 FPS |