| User | nuncio_mean_7r |
| Upload Date | March 30 2026 11:35 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,3 |
| Model ID | Mac17,3 |
| Motherboard | Mac17,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.46 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | Apple M5 |
| Metal Score | 76180 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
37848
156.6 images/sec |
|
|
Face Detection
|
58460
190.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
71447
2.22 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
77036
2.86 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
131687
5.74 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
23860
940.6 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
198599
188.8 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
149269
6569.5 FPS |