| User | Dw3z4 |
| Upload Date | March 30 2026 10:54 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. A320M-S2H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. A320M-S2H-CF |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 2200G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 17 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3688 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2662 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Baffin |
| Board Name | Radeon RX550/550 Series |
| Compute Units | 10 |
| Maximum Frequency | 1203 MHz |
| Device Memory | 2.00 GB |
| OpenCL Score | 13154 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
5950
24.6 images/sec |
|
|
Face Detection
|
3807
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14450
449.7 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
26286
975.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
16508
719.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
3916
154.4 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
46478
44.2 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
34682
1526.4 FPS |