| User | danny22 |
| Upload Date | March 29 2026 08:33 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro Insider Preview (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D25 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO Z690-A WIFI (MS-7D25) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13600K |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5386 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | gfx901 |
| Board Name | Radeon RX Vega |
| Compute Units | 64 |
| Maximum Frequency | 1663 MHz |
| Device Memory | 7.98 GB |
| OpenCL Score | 77384 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
38156
157.9 images/sec |
|
|
Face Detection
|
27783
90.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
94464
2.94 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
142149
5.27 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
111133
4.84 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
11920
469.9 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
294722
280.2 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
231382
10183.3 FPS |