| User | _o2b_ |
| Upload Date | March 29 2026 07:36 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,6 |
| Model ID | Mac17,6 |
| Motherboard | Mac17,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Max |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores |
| Identifier | Apple M5 Max |
| Base Frequency | 4.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | Apple M5 Max |
| Metal Score | 230460 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
103910
430.1 images/sec |
|
|
Face Detection
|
171067
558.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
187538
5.84 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
282877
10.5 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
384999
16.8 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
59075
2.33 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
719894
684.3 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
515375
22682.1 FPS |