| User | bdesigner |
| Upload Date | March 29 2026 03:09 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Entreprise (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Microsoft Surface Laptop, 7th Edition |
| Motherboard | Microsoft Corporation Microsoft Surface Laptop, 7th Edition |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Snapdragon(R) X 12-core X1E80100 @ 3.40 GHz |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | ARMv8 (64-bit) Family 8 Model 1 Revision 201 |
| Base Frequency | 3.42 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | QUALCOMM |
| Platform Name | QUALCOMM Snapdragon(TM) |
| Device Vendor | QUALCOMM |
| Device Name | Qualcomm(R) Adreno(TM) X1-85 GPU |
| Compute Units | 6 |
| Maximum Frequency | 1 MHz |
| Device Memory | 15.8 GB |
| OpenCL Score | 19510 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
6865
28.4 images/sec |
|
|
Face Detection
|
4347
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31407
977.3 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
26831
995.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
27717
1.21 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
6138
242.0 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
57835
55.0 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
84829
3733.4 FPS |