| User | narasimha |
| Upload Date | March 29 2026 11:37 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Dell G15 5530 |
| Motherboard | Dell Inc. 03VGNF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13450HX |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL Graphics |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) RaptorLake-S Mobile Graphics Controller |
| Compute Units | 16 |
| Maximum Frequency | 1450 MHz |
| Device Memory | 6.94 GB |
| OpenCL Score | 3831 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
2022
8.37 images/sec |
|
|
Face Detection
|
1601
5.23 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4876
151.7 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
6328
234.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3270
142.5 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
1206
47.5 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
9866
9.38 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
11928
524.9 FPS |