| User | averageun1x |
| Upload Date | March 28 2026 09:20 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B450M-HDV R4.0 |
| Power Plan | ChrisTitus - Ultimate Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3872 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2926 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GTX 460 |
| Compute Units | 7 |
| Maximum Frequency | 1400 MHz |
| Device Memory | 1.00 GB |
| OpenCL Score | 7741 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
5041
20.9 images/sec |
|
|
Face Detection
|
3462
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9305
289.6 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
12229
453.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
11167
486.6 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
2146
84.6 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
26991
25.7 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
10037
441.7 FPS |