| Upload Date | March 28 2026 06:08 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Server 2019 Standard (64-bit) |
| Model | Supermicro SYS-4028GR-TVRT-01-PD006 |
| Motherboard | Supermicro X10DGO-T |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2673 v4 |
| Topology | 2 Processors, 40 Cores, 80 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Cluster 1 | 20 Cores |
| Maximum Frequency | 3591 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 20 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 20 |
| L2 Cache | 256 KB x 20 |
| L3 Cache | 50.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | Tesla V100-SXM2-16GB |
| Compute Units | 80 |
| Maximum Frequency | 1530 MHz |
| Device Memory | 15.9 GB |
| OpenCL Score | 187862 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
72481
300.0 images/sec |
|
|
Face Detection
|
59844
195.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
288157
8.97 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
330232
12.3 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
210480
9.17 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
32299
1.27 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
1058419
1.01 Tpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
522351
22989.1 FPS |