| Upload Date | March 28 2026 05:39 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | HONOR DNY-NX9 |
| Model ID | HONOR DNY-NX9 |
| Motherboard | crow |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3405 revision 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.63 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.12 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | QUALCOMM |
| Platform Name | QUALCOMM Snapdragon(TM) |
| Device Vendor | QUALCOMM |
| Device Name | QUALCOMM Adreno(TM) |
| Compute Units | 2 |
| Maximum Frequency | 1 MHz |
| Device Memory | 5.56 GB |
| OpenCL Score | 3462 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
1388
5.74 images/sec |
|
|
Face Detection
|
770
2.52 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5281
164.3 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
5488
203.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5540
241.4 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
778
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
10383
9.87 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
14894
655.5 FPS |