| User | shota1222 |
| Upload Date | March 28 2026 04:51 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (Build 25D2128) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,7 |
| Motherboard | Mac15,7 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Pro |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M3 Pro |
| Base Frequency | 4.06 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 36.00 GB |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | Apple M3 Pro |
| Metal Score | 83135 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
39094
161.8 images/sec |
|
|
Face Detection
|
58874
192.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
80853
2.52 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
91789
3.40 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
84223
3.67 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
26647
1.05 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
279682
265.9 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
212813
9366.1 FPS |