| User | firmanday |
| Upload Date | March 28 2026 11:38 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (Build 25D2128) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | Apple M2 |
| Metal Score | 41477 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
17693
73.2 images/sec |
|
|
Face Detection
|
31762
103.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
40162
1.25 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
48972
1.82 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
52750
2.30 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
11718
462.0 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
121821
115.8 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
105232
4631.3 FPS |