| User | intsy |
| Upload Date | March 28 2026 01:16 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro N for Workstations (64-bit) |
| Model | HP HP Z2 SFF G4 Workstation |
| Motherboard | HP 8456 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E-2236 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 3.41 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4787 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | Quadro P1000 |
| Compute Units | 5 |
| Maximum Frequency | 1480 MHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| OpenCL Score | 16778 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
10274
42.5 images/sec |
|
|
Face Detection
|
6054
19.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20280
631.1 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
25275
937.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
23744
1.03 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
4153
163.7 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
58337
55.5 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
34238
1506.8 FPS |