| User | intsy |
| Upload Date | March 28 2026 01:16 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision Tower 7810 |
| Motherboard | Dell Inc. 0KJCC5 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2643 v4 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.36 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 3660 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2348 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | Quadro M5000 |
| Compute Units | 16 |
| Maximum Frequency | 1038 MHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 29624 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
18595
77.0 images/sec |
|
|
Face Detection
|
11693
38.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
43511
1.35 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
62859
2.33 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
44078
1.92 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
3920
154.5 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
94190
89.5 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
61287
2697.3 FPS |