| User | Koka2000 |
| Upload Date | March 27 2026 11:26 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (a) (Build 25D771280a) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,9 |
| Motherboard | Mac15,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Max |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | Apple M3 Max |
| Base Frequency | 4.06 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | Apple |
| Device Name | Apple M3 Max |
| Compute Units | 40 |
| Maximum Frequency | 1000 MHz |
| Device Memory | 51.8 GB |
| OpenCL Score | 99405 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
38261
158.4 images/sec |
|
|
Face Detection
|
32441
105.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
134957
4.20 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
174877
6.49 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
111267
4.85 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
23741
935.9 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
376832
358.2 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
326954
14389.5 FPS |