| User | Vittorio8305 |
| Upload Date | March 27 2026 04:54 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd MS-7B86 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd B450-A PRO (MS-7B86) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3771 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2924 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER |
| Compute Units | 40 |
| Maximum Frequency | 1905 MHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 92059 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
15443
63.9 images/sec |
|
|
Face Detection
|
26229
85.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
137524
4.28 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
149929
5.56 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
134844
5.88 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
31303
1.23 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
488057
464.0 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
299830
13195.7 FPS |