| User | olopezjr11 |
| Upload Date | March 27 2026 02:58 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Business (64-bit) |
| Model | HP HP OmniBook 7 Flip Laptop 16-au0xxx |
| Motherboard | HP 8DA0 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 258V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 885443746856960 MHz |
| Package | Socket 2833 FCBGA |
| Codename | Lunar Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.50 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.63 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL Graphics |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) Arc(TM) Graphics |
| Compute Units | 64 |
| Maximum Frequency | 1950 MHz |
| Device Memory | 16.5 GB |
| OpenCL Score | 28383 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
16522
68.4 images/sec |
|
|
Face Detection
|
11438
37.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25264
786.2 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
28913
1.07 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
32272
1.41 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
9501
374.6 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
102008
97.0 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
97542
4292.9 FPS |