| User | sgtoartilleria |
| Upload Date | March 27 2026 02:51 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock H610M-ITX/ac |
| Motherboard | ASRock H610M-ITX/ac |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium Gold G7400 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 682529560461312 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL Graphics |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) UHD Graphics 710 |
| Compute Units | 16 |
| Maximum Frequency | 1350 MHz |
| Device Memory | 6.97 GB |
| OpenCL Score | 3636 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
1906
7.89 images/sec |
|
|
Face Detection
|
1518
4.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4664
145.1 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
6088
225.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3109
135.5 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
1128
44.5 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
9388
8.92 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
11292
497.0 FPS |