| User | sgtoartilleria |
| Upload Date | March 27 2026 02:43 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B760-PLUS D4 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-14100F |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 191 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL Graphics |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) Arc(TM) A380 Graphics |
| Compute Units | 128 |
| Maximum Frequency | 2450 MHz |
| Device Memory | 5.80 GB |
| OpenCL Score | 40968 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
20010
82.8 images/sec |
|
|
Face Detection
|
11952
39.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
38299
1.19 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
44962
1.67 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
58475
2.55 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
12021
473.9 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
158384
150.6 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
173059
7616.5 FPS |