| User | Lagmator22 |
| Upload Date | March 27 2026 01:51 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,9 |
| Motherboard | Mac14,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Pro |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M2 Pro |
| Base Frequency | 3.42 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | Apple M2 Pro |
| Metal Score | 63557 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
30016
124.2 images/sec |
|
|
Face Detection
|
22302
72.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
60647
1.89 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
94947
3.52 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
94304
4.11 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
19037
750.5 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
226351
215.2 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
169990
7481.4 FPS |