| User | danny22 |
| Upload Date | March 27 2026 01:24 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.7.5 (Build 24G624) |
| Model | MacBook Air (11-inch Early 2015) |
| Model ID | MacBookAir7,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-9F18E312C5C2BF0B MacBookAir7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-5250U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 61 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.60 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 4.00 GB |
| Transfer Rate | 1600 MT/s |
| Type | DDR3 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | Intel Inc. |
| Device Name | Intel(R) Iris(TM) Graphics 6100 |
| Compute Units | 48 |
| Maximum Frequency | 950 MHz |
| Device Memory | 1.50 GB |
| OpenCL Score | 2410 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
917
3.79 images/sec |
|
|
Face Detection
|
1123
3.67 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4240
131.9 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
4440
164.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2664
116.1 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
526
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
4684
4.45 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
8940
393.5 FPS |