| User | Medo |
| Upload Date | March 27 2026 01:03 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Honor Magic8 Pro |
| Model ID | HONOR BKQ-N49 |
| Motherboard | BKQ |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm SM8850 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.87 GB |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | Adreno (TM) 840 |
| Vulkan Score | 27983 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
12562
52.0 images/sec |
|
|
Face Detection
|
7590
24.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25973
808.2 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
25844
958.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
47587
2.07 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
9710
382.8 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
126294
120.1 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
100674
4430.7 FPS |