| User | renoman1195 |
| Upload Date | March 26 2026 08:00 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Strix G16 G614FR_G614FR |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. G614FR |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9955HX3D 16-Core Processor |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5459 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop GPU |
| Vulkan Score | 173526 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
80628
333.7 images/sec |
|
|
Face Detection
|
68767
224.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
205879
6.41 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
247375
9.18 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
194711
8.48 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
40168
1.58 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
872942
829.8 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
426403
18766.3 FPS |