| User | dheirya |
| Upload Date | March 26 2026 01:06 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (a) (Build 25D771280a) |
| Model | MacBook Pro (13-inch, 2022) |
| Model ID | Mac14,7 |
| Motherboard | Mac14,7 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 1.96 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | Apple M2 |
| Metal Score | 48276 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
20337
84.2 images/sec |
|
|
Face Detection
|
33884
110.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
46817
1.46 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
55813
2.07 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
54610
2.38 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
14989
590.9 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
153737
146.1 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
130190
5729.7 FPS |