| User | IMaT_UoA |
| Upload Date | March 26 2026 12:39 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | HP HP EliteBook X G1i 14 inch Notebook Next Gen AI PC |
| Motherboard | HP 8D84 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) Ultra 5 238V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4689 MHz |
| Package | Socket 2833 FCBGA |
| Codename | Lunar Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.50 MB x 1 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.48 GB |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | Intel(R) Arc(TM) 130V GPU (16GB) |
| Vulkan Score | 33604 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
18274
75.6 images/sec |
|
|
Face Detection
|
11148
36.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
35742
1.11 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
45973
1.71 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
38522
1.68 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
11852
467.2 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
115266
109.6 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
92294
4061.9 FPS |