| User | danielemateria |
| Upload Date | March 26 2026 11:26 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,6 |
| Motherboard | Mac15,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Pro |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M3 Pro |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 18.00 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | Apple |
| Device Name | Apple M3 Pro |
| Compute Units | 18 |
| Maximum Frequency | 1000 MHz |
| Device Memory | 13.3 GB |
| OpenCL Score | 50085 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
23489
97.2 images/sec |
|
|
Face Detection
|
18260
59.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
60845
1.89 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
55276
2.05 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
53157
2.32 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
16333
643.9 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
198647
188.8 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
159167
7005.1 FPS |