| User | Ali_mart_ |
| Upload Date | March 26 2026 10:11 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | HP HP ProBook 450 G6 |
| Motherboard | HP 8538 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8565U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 12 |
| Base Frequency | 1.99 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4581 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Whiskey Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2390 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL HD Graphics |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) UHD Graphics 620 |
| Compute Units | 24 |
| Maximum Frequency | 1150 MHz |
| Device Memory | 6.35 GB |
| OpenCL Score | 4945 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
2424
10.0 images/sec |
|
|
Face Detection
|
1756
5.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5182
161.3 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
5367
199.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4512
196.6 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
1769
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
22480
21.4 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
16826
740.5 FPS |