| User | shota1222 |
| Upload Date | March 26 2026 04:12 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 14.5 (Build 23F79) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2021) |
| Model ID | MacBookPro18,3 |
| Motherboard | MacBookPro18,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M1 Pro |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M1 Pro |
| Base Frequency | 2.44 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 2 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | Apple |
| Device Name | Apple M1 Pro |
| Compute Units | 16 |
| Maximum Frequency | 1000 MHz |
| Device Memory | 10.7 GB |
| OpenCL Score | 39885 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
17760
73.5 images/sec |
|
|
Face Detection
|
14687
48.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
55840
1.74 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
77872
2.89 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
34389
1.50 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
12175
480.0 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
127670
121.4 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
105624
4648.6 FPS |