| User | Victoriatus |
| Upload Date | March 25 2026 08:21 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. Vector 16 HX AI A2XWHG |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MS-15M3 |
| Power Plan | Dengeli |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) Ultra 7 255HX |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop GPU |
| Compute Units | 46 |
| Maximum Frequency | 1515 MHz |
| Device Memory | 11.9 GB |
| OpenCL Score | 177856 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
56754
234.9 images/sec |
|
|
Face Detection
|
47325
154.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
221999
6.91 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
252574
9.37 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
282113
12.3 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
43756
1.72 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
936898
890.6 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
574874
25300.7 FPS |