| User | Ali_mart_ |
| Upload Date | March 25 2026 12:06 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 21SDS1LG00 |
| Motherboard | LENOVO 21SDS1LG00 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 250 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 2474 MHz |
| Package | Socket FP8 |
| Codename | Hawk Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | gfx1103 |
| Board Name | AMD Radeon 780M Graphics |
| Compute Units | 6 |
| Maximum Frequency | 800 MHz |
| Device Memory | 6.49 GB |
| OpenCL Score | 12664 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
7734
32.0 images/sec |
|
|
Face Detection
|
2803
9.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15292
475.9 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
16489
611.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
10473
456.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
4358
171.8 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
52371
49.8 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
50626
2228.1 FPS |