| User | happyvalley |
| Upload Date | March 25 2026 11:36 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME H610M-A D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13600KF |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5088 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti |
| Vulkan Score | 135304 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
67339
278.7 images/sec |
|
|
Face Detection
|
57031
186.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
160925
5.01 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
178010
6.60 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
147977
6.45 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
34507
1.36 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
596457
567.0 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
335251
14754.7 FPS |