| User | DPOUND |
| Upload Date | March 25 2026 11:08 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac Studio (2023) |
| Model ID | Mac14,13 |
| Motherboard | Mac14,13 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Max |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Max |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | Apple M2 Max |
| Metal Score | 136191 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
52868
218.8 images/sec |
|
|
Face Detection
|
98695
322.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
141826
4.41 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
191751
7.11 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
232778
10.1 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
30110
1.19 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
407302
387.2 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
292163
12858.3 FPS |