| User | DPOUND |
| Upload Date | March 25 2026 10:38 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac Studio (2023) |
| Model ID | Mac14,13 |
| Motherboard | Mac14,13 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Max |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Max |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | Apple M2 Max |
| Metal Score | 135306 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
52098
215.6 images/sec |
|
|
Face Detection
|
98770
322.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
141248
4.40 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
191108
7.09 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
232752
10.1 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
30191
1.19 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
393144
373.7 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
292761
12884.7 FPS |