| User | NabHirwani |
| Upload Date | March 25 2026 07:58 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 7920 Tower |
| Motherboard | Dell Inc. 0RN4PJ |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon Gold 5120 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 85 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 590295808868352 MHz |
| Package | Socket 3647 LGA |
| Codename | Skylake-SP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 19.2 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq avx512-bw avx512-vl |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 127.66 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | Quadro P2000 |
| Compute Units | 8 |
| Maximum Frequency | 1480 MHz |
| Device Memory | 5.00 GB |
| OpenCL Score | 27347 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
17660
73.1 images/sec |
|
|
Face Detection
|
10938
35.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
34591
1.08 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
42464
1.58 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
38896
1.69 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
5088
200.6 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
96638
91.9 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
57639
2536.8 FPS |