| User | NabHirwani |
| Upload Date | March 25 2026 07:31 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP Z2 Tower G1i Workstation Desktop PC |
| Motherboard | HP 8D3C |
| Power Plan | HP High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) Ultra 9 285 |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5586 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA RTX 4000 Ada Generation |
| Compute Units | 48 |
| Maximum Frequency | 2175 MHz |
| Device Memory | 20.0 GB |
| OpenCL Score | 150475 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
51192
211.9 images/sec |
|
|
Face Detection
|
45125
147.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
171395
5.33 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
195088
7.24 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
230294
10.0 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
39789
1.57 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
768315
730.4 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
483380
21273.9 FPS |