| User | shsanchez40 |
| Upload Date | March 25 2026 07:22 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,9 |
| Model ID | Mac17,9 |
| Motherboard | Mac17,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Pro |
| Topology | 1 Processor, 15 Cores |
| Identifier | Apple M5 Pro |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 5 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | Apple |
| Device Name | Apple M5 Pro |
| Compute Units | 16 |
| Maximum Frequency | 1000 MHz |
| Device Memory | 17.8 GB |
| OpenCL Score | 76221 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
36871
152.6 images/sec |
|
|
Face Detection
|
31360
102.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
91682
2.85 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
113103
4.20 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
85225
3.71 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
21570
850.3 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
224894
213.8 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
229809
10114.1 FPS |