| User | nvsnvs32 |
| Upload Date | March 24 2026 08:39 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,9 |
| Model ID | Mac17,9 |
| Motherboard | Mac17,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Pro |
| Topology | 1 Processor, 15 Cores |
| Identifier | Apple M5 Pro |
| Base Frequency | 4.24 GHz |
| Cluster 1 | 5 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | Apple M5 Pro |
| Metal Score | 115231 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
45531
188.4 images/sec |
|
|
Face Detection
|
88931
290.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
107455
3.34 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
132100
4.90 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
222184
9.68 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
34784
1.37 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
320356
304.5 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
218439
9613.7 FPS |