| User | KrivenkoMichael |
| Upload Date | March 24 2026 02:09 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. A68HM-K |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD A8-7680 Radeon R7, 10 Compute Cores 4C+6G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 21 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3799 MHz |
| Package | Socket FM2+ (906) |
| Codename | Carrizo |
| L1 Instruction Cache | 96.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 132 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Bristol Ridge |
| Board Name | AMD Radeon R7 Graphics |
| Compute Units | 6 |
| Maximum Frequency | 900 MHz |
| Device Memory | 3.42 GB |
| OpenCL Score | 7286 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
3948
16.3 images/sec |
|
|
Face Detection
|
2080
6.79 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7906
246.0 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
12500
463.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
8961
390.4 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
2239
88.3 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
22819
21.7 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
21374
940.7 FPS |