| User | NabHirwani |
| Upload Date | March 24 2026 01:18 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 3630 Tower |
| Motherboard | Dell Inc. 0NNNCT |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E-2136 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 3.31 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4488 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | Quadro P620 |
| Compute Units | 4 |
| Maximum Frequency | 1354 MHz |
| Device Memory | 2.00 GB |
| OpenCL Score | 12035 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
7400
30.6 images/sec |
|
|
Face Detection
|
4524
14.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15378
478.5 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
17632
654.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
16590
722.8 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
3028
119.4 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
40256
38.3 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
23979
1055.3 FPS |