| User | Astrobert |
| Upload Date | March 24 2026 12:41 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro Computer (HK) Tech Limited HX90G |
| Motherboard | Shenzhen Meigao Electronic Equipment Co.,Ltd HX90G |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900HX |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4568 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | gfx1032 |
| Board Name | AMD Radeon RX 6600M |
| Compute Units | 14 |
| Maximum Frequency | 2177 MHz |
| Device Memory | 7.98 GB |
| OpenCL Score | 69356 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
43321
179.3 images/sec |
|
|
Face Detection
|
33029
107.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
72126
2.24 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
79873
2.96 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
67144
2.93 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
19099
752.9 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
247999
235.8 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
204225
8988.1 FPS |