| User | Astrobert |
| Upload Date | March 24 2026 12:40 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ZBook Studio 15.6 inch G8 Mobile Workstation PC |
| Motherboard | HP 8873 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-11950H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.61 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4988 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.67 GB |
| Transfer Rate | 2664 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA RTX A2000 Laptop GPU |
| Compute Units | 20 |
| Maximum Frequency | 1207 MHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| OpenCL Score | 56677 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
23488
97.2 images/sec |
|
|
Face Detection
|
16982
55.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
79843
2.48 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
87801
3.26 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
58182
2.54 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
17766
700.4 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
230213
218.8 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
160029
7043.0 FPS |