| User | PhSeCl |
| Upload Date | March 24 2026 11:51 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | LENOVO 83DG |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14650HX |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 922337180385280 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
| Compute Units | 24 |
| Maximum Frequency | 1890 MHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 100998 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
41376
171.2 images/sec |
|
|
Face Detection
|
32169
105.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
119321
3.71 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
128124
4.75 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
141018
6.14 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
33650
1.33 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
360269
342.5 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
311221
13697.1 FPS |