| User | zedmanauk |
| Upload Date | March 24 2026 01:51 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | CachyOS |
| Model | HP HP Laptop 15-dy5xxx |
| Motherboard | HP 8A20 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-1215U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 10.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.29 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Mesa/X.org |
| Platform Name | rusticl |
| Device Vendor | Intel |
| Device Name | Mesa Intel(R) Graphics (ADL GT2) |
| Compute Units | 4 |
| Maximum Frequency | 400 MHz |
| Device Memory | 15.3 GB |
| OpenCL Score | 5203 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
2911
12.0 images/sec |
|
|
Face Detection
|
2284
7.46 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5156
160.4 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
6031
223.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5285
230.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
1437
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
18566
17.6 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
18430
811.1 FPS |