| User | vdaizy12 |
| Upload Date | March 24 2026 12:23 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B360M-A |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-8100 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 11 |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3591 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2392 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL HD Graphics |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) UHD Graphics 630 |
| Compute Units | 23 |
| Maximum Frequency | 1100 MHz |
| Device Memory | 6.34 GB |
| OpenCL Score | 4343 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
2049
8.48 images/sec |
|
|
Face Detection
|
1500
4.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5207
162.0 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
5689
211.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3620
157.7 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
1645
64.8 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
17498
16.6 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
13343
587.2 FPS |