| User | jules88 |
| Upload Date | March 23 2026 10:14 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 5550 |
| Motherboard | Dell Inc. 00M55X |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4986 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2924 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | Quadro T1000 |
| Vulkan Score | 32771 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
17205
71.2 images/sec |
|
|
Face Detection
|
12747
41.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
39453
1.23 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
42472
1.58 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
35589
1.55 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
11076
436.6 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
146428
139.2 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
62710
2759.9 FPS |