| User | polyhexis |
| Upload Date | March 23 2026 09:30 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 21F8CTO1WW |
| Motherboard | LENOVO 21F8CTO1WW |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 7840U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4810 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 30.70 GB |
| Transfer Rate | 798 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | AMD Radeon(TM) 780M |
| Vulkan Score | 29492 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
17797
73.7 images/sec |
|
|
Face Detection
|
9702
31.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21807
678.6 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
27817
1.03 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
40693
1.77 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
8479
334.3 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
107055
101.8 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
147925
6510.3 FPS |