| User | bittenapple |
| Upload Date | March 23 2026 09:15 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 15-fd2xxx |
| Motherboard | HP 8E43 |
| Power Plan | Dengeli |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) Ultra 5 225U |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 14 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 181 Stepping 0 |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4796 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 7 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 7 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.40 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL Graphics |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) Graphics |
| Compute Units | 64 |
| Maximum Frequency | 2000 MHz |
| Device Memory | 7.81 GB |
| OpenCL Score | 17639 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
8846
36.6 images/sec |
|
|
Face Detection
|
4728
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16326
508.0 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
16542
613.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
21471
935.5 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
6685
263.6 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
64768
61.6 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
89259
3928.4 FPS |