| User | Betancd |
| Upload Date | March 23 2026 04:39 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Zephyrus G16 GU605CW_GU605CW |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GU605CW |
| Power Plan | Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 285H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 197 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5386 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.44 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 5080 Laptop GPU |
| Compute Units | 60 |
| Maximum Frequency | 1500 MHz |
| Device Memory | 15.9 GB |
| OpenCL Score | 173364 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
50061
207.2 images/sec |
|
|
Face Detection
|
46387
151.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
240233
7.48 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
298381
11.1 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
256978
11.2 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
43668
1.72 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
858859
816.4 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
508624
22385.0 FPS |